Πανελλήνια επιτυχία της σκακιστικής ομάδας!

Μετά την κατάκτηση της 2ης θέσης στο Σκακιστικό Πρωτάθλημα Μαθητών-Μαθητριών Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας, η ομάδα του σχολείου μας αποτελούμενη από τους Φερτάκη Δημήτρη, Μόσχου Θοδωρή, Ζεϊτουγιάν Ελένη και Αγγελοπούλου Μελίνα, κέρδισε την πρόκριση για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μαθητών-Μαθητριών το οποίο διεξήχθη στις 31 Μαρτίου 2018 στο Εκθεσιακό Κέντρο του Δήμου Περιστερίου. Σε αυτό το πρωτάθλημα η ομάδα του σχολείου μας κατέκτησε την 6η θέση ανάμεσα σε 64 ομάδες Δημοτικών Σχολείων όλης της Ελλάδας, γεγονός που θεωρείται μεγάλη επιτυχία για το σχολείο μας και αποτελεί την καλύτερη επιβράβευση στους παραπάνω μαθητές για τη συστηματική μελέτη, εντατική προπόνηση και πολύχρονη συμμετοχή τους σε αγώνες και σκακιστικά τουρνουά. Εκφράζουμε τα συγχαρητήριά μας στους παραπάνω μαθητές και ευχόμαστε να ακολουθήσουν κι άλλοι μαθητές την πετυχημένη πορεία τους στο σκακιστικό μονοπάτι που έχει χαράξει τα τελευταία χρόνια το σχολείο μας.