Συμμετοχή μαθητριών στη Διημερίδα Erasmus+ στην Εστία Επιστημών Πάτρας

Την Τρίτη, 25 Απριλίου 2023, μαθήτριες της ΣΤ τάξης του σχολείου μας συμμετείχαν στην δεύτερη ημέρα της διημερίδας με τίτλο «Ευρωπαϊκά Προγράμματα Erasmus+: ΚαινοτομίαΕυρωπαϊκή Διάσταση στην Εκπαίδευση» που συνδιοργανώνουν η Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας και το ΙΚΥ-Ίδρυμα Κρατικών Υποτροφιών στην Εστία Επιστημών Πάτρας.

Οι μαθήτριες εκπροσώπησαν το σχολείο μας ενημερώνοντας τους επισκέπτες της διημερίδας για το πρόγραμμα Erasmus+ του σχολείου μας και την τεχνολογία της 3D σχεδίασης και εκτύπωσης.

Επίσης, μαζί με τους άλλους συμμετέχοντες μαθητές της διημερίδας, ξεναγήθηκαν στον χώρο της Εστίας επιστημών, περιεργάστηκαν τα διαδραστικά εκθέματα και συμμετείχαν σε εκπαιδευτική δράση με την κ. Δημοπούλου Χαρά, Συντονίστρια των Επιστημονικών & Μαθησιακών Δραστηριοτήτων της Εστίας Επιστημών.