Συμμετοχή στην ημερίδα «Ευρωπαϊκά Προγράμματα Erasmus+: Καινοτομία – Ευρωπαϊκή Διάσταση στην Εκπαίδευση»

Tην Παρασκευή 13 Μαΐου 2022 το σχολείο μας συμμετείχε στην ημερίδα «Ευρωπαϊκά Προγράμματα Erasmus+: Καινοτομία – Ευρωπαϊκή Διάσταση στην Εκπαίδευση» που διοργάνωσαν το Αρσάκειο Λύκειο Πατρών και το ΠΕΚΕΣ Δυτικής Ελλάδας σε συνεργασία με την προωθήτρια Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων της ΠΔΕ Δυτικής Ελλάδας στην Εστία Επιστημών Πάτρας. η οποία και απευθυνόταν σε σχολεία της περιφέρειας της Δυτικής Ελλάδας, σε Τμήματα του Πανεπιστημίου Πατρών, σε Εκπαιδευτικούς Φορείς που συμμετέχουν σε προγράμματα Erasmus όλων των κατηγοριών, καθώς και σε μέλη της εκπαιδευτικής κοινότητας που θα ήθελαν να ενημερωθούν σχετικά.

Στην ημερίδα η εκπαιδευτικός πληροφορικής του σχολείου μας Μοσχόβου Ελισάβετ, παρουσίασε μέρος των δράσεων του προγράμματος του σχολείου μας CRIOD – Common Roots in our Diversity και συγκεκριμένα τη μελέτη μνημείων πολιτιστικής κληρονομιάς μέσω της 3D σχεδίασης και εκτύπωσης.