Συμμετοχή της χορωδίας του σχολείου μας σε εκδήλωση

Την Τετάρτη 5/12/2018 , η χορωδία του σχολείου μας συμμετείχε σε φιλανθρωπική εκδήλωση στην αίθουσα εκδηλώσεων Αίγλη. Την εκδήλωση διοργάνωσε ο πολιτιστικός σύλλογος Αμπελοκήπων Πατρών. Οι μαθητές μας , υπό την καθοδήγηση του εκπαιδευτικού της Μουσικής κου Νικολάου Κατσώλη, μας μάγεψαν με τα χριστουγεννιάτικα τραγούδια τους. Μας εξέπληξαν δε ευχάριστα, όταν κάποια από αυτά τα έλεγαν και στην ελληνική νοηματική γλώσσα. Ευχαριστούμε θερμά γι’ αυτήν την πρωτοβουλία την κα Ρούσα Μπαλασοπούλου, εκπαιδευτικό Θεατρικής Αγωγής. Στην εκδήλωση συμμετείχε επίσης το χορευτικό τμήμα του Συλλόγου Αμπελοκήπων, καθώς και το 43ο Δημοτικό με θεατρικό δρώμενο. Ευχόμαστε να συνεχιστούν τέτοιες όμορφες πρωτοβουλίες που προάγουν τη συνεργασία και τον πολιτισμό! Μπράβο σε όλους!!