Το σχολείο μας στο μαθητικό πρωτάθλημα σκάκι 2015

Το Σάββατο 21 Μαρτίου 2015, στο ομαδικό μαθητικό πρωτάθλημα σκάκι, Δυτικής Ελλάδας, το σχολείο μας συμμετείχε με 2 ομάδες. Η πρώτη ομάδα κατέκτησε την 5η θέση και η δεύτερη ομάδα την 18η θέση μεταξύ 44 ομάδων δημοτικών σχολείων της Περιφέρειας. Η πρώτη ομάδα κέρδισε την πρόκριση για το Πανελλήνιο Μαθητικό Πρωτάθλημα Σκάκι, στην Ερέτρια, 4-6 Απριλίου 2015. Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες του σχολείου μας που αγωνίστηκαν και πέτυχαν αυτό το καλό αποτέλεσμα.

Την Κυριακή 22 Μαρτίου 2015, στο ατομικό μαθητικό πρωτάθλημα σκάκι, Δυτικής Ελλάδας, αρκετοί μαθητές του σχολείου μας έλαβαν μέρος και σημείωσαν πολλές νίκες. Σημαντικές διακρίσεις πέτυχαν η Ελευθερία Φερτάκη η οποία βγήκε 1η στα κορίτσια της Ε΄ τάξης και η Μαρίνα Γκολφινοπούλου η οποία βγήκε 2η στα κορίτσια της ΣΤ΄ τάξης, όλης της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας. Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες μας που αγωνίστηκαν μαζί με άλλους 600 μαθητές από την Περιφέρεια.