Χριστουγεννιάτικη γιορτή

Την Τρίτη 22 Δεκεμβρίου 2014, το πρωί, πραγματοποιήθηκε στο αμφιθέατρο του σχολείου μας η χριστουγεννιάτικη γιορτή μας. Οι μικροί μαθητές και μαθήτριες της Α΄ τάξης, ντυμένοι με στολές, παρουσίασαν με μοναδικό τρόπο σκετσάκια για τα Χριστούγεννα και την Πρωτοχρονιά και τραγούδησαν εορταστικά τραγούδια. Τη γιορτή παρακολούθησαν οι γονείς των μαθητών και οι υπόλοιποι μαθητές του σχολείου μας. Την επιμέλεια της γιορτής είχαν οι δασκάλες της Α΄ τάξης Φωτεινή Τσιχαράπη και Μαρία Τσέλιου, ο δάσκαλος της μουσικής Νίκος Κατσώλης και η δασκάλα της θεατρικής αγωγής Ρούσα Μπαλασοπούλου. Μετά το ζεστό χειροκρότημα που έλαβαν οι μαθητές, τους περίμενε ένας μεγάλος μπουφές γεμάτος γλυκίσματα που ετοίμασε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων.