Συνάντηση μαθητών με τον Πρύτανη του Πανεπιστημίου Πατρών

Μαθητές του σχολείου μας επισκέφθηκαν σήμερα Τετάρτη, 6 Δεκεμβρίου 2023 με τον Πρύτανη του Πανεπιστημίου Πατρών κ. Χρήστο Μπούρα στο γραφείο του στην Πρυτανεία του πανεπιστημίου. Ο κ. Μπούρας κάλεσε όλη την ομάδα προκειμένου να τους συγχαρεί για τη συμμετοχή τους στην Ολυμπιάδα Ρομποτικής τον περασμένο Νοέμβριο στον Παναμά. Οι μαθητές έκαναν μια σύντομη επίδειξη ρομποτικής, δείχνοντας  στον κ. Μπούρα τη λειτουργία ρομποτικών κατασκευών που είχαν μαζί τους. Ο Πρύτανης έδωσε αναμνηστικά δώρα στα παιδιά και τους ευχήθηκε καλή πρόοδο, προσθέτοντας να τους δει σε λίγα χρόνια και φοιτητές στο Πανεπιστήμιο Πατρών.

Ευχαριστούμε κι εμείς με τη σειρά μας τον κ. Μπούρα για την κίνησή του αυτή και ευχόμαστε κι εμείς σε όλους τους μαθητές του σχολείου μας καλή πρόοδο!