Εκδήλωση στο ΜΕΤ

Την Κυριακή 3 Δεκεμβρίου 2023, το Μουσείο Επιστημών και Τεχνολογίας του Πανεπιστημίου Πατρών (ΜΕΤ) και ο Σύλλογος Φίλων ΜΕΤ, διοργάνωσαν στον χώρο του Μουσείου την εκδήλωση «Εθελοντισμός και Υγεία, το ΜΕΤ τιμά τους εθελοντές και τους χορηγούς του». Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης απονεμήθηκαν τιμητικά διπλώματα στους εθελοντές, στους συνεργάτες και στους χορηγούς του Μουσείου, καθώς και στα σχολεία, τα οποία συνεργάστηκαν με το ΜΕΤ, στο πλαίσιο δικτύων και διαγωνισμών, κατά τη διάρκεια του ακαδημαϊκού έτους 2022-2023. Μεταξύ αυτών ήταν και το σχολείο μας, που συμμετείχε σε Πολιτιστικό Δίκτυο με θέμα το Αυτοκίνητο και η εκπαιδευτικός πληροφορικής του σχολείου μας που συνεργάστηκε ως επιμορφώτρια στο ίδιο δίκτυο.