Ενδοσχολική συνάντηση Erasmus+ ΚΑ1

Την Παρασκευή 9 Σεπτεμβρίου 2022 οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας συναντήθηκαν προκειμένου να συζητήσουν για την πορεία του προγράμματος Erasmus+ ΚΑ1 2021-1-EL01-KA122-SCH-00003070 με τίτλο “Αναζητώντας νέες και ίσες ευκαιρίες μέσα στο εκπαιδευτικό σύστημα.”

Το πρόγραμμα αυτό βρίσκεται σε εξέλιξη και αφορά επιμόρφωση εκπαιδευτικών. Ήδη το καλοκαίρι δύο εκπαιδευτικοί του σχολείου  μας, η διευθύντρια Σωτηρία Τάγιου και η εκπαιδευτικός πληροφορικής Ελισάβετ Μοσχόβου ταξίδεψαν στην πόλη Split της Κροατίας για να παρακολουθήσουν σεμινάριο με τίτλο “Χρησιμοποιώντας την τεχνολογία στην τάξη”. Με την ευκαιρία της συνάντησης, οι δύο εκπαιδευτικοί ενημέρωσαν τους συναδέλφους για τα όσα διδάχθηκαν στο σεμινάριο, έτσι ώστε να υπάρχει διάχυση των αποτελεσμάτων και ανταλλαγή ιδεών. Το πρόγραμμα θα συνεχιστεί και την τρέχουσα σχολική χρονιά με τη συμμετοχή και άλλων εκπαιδευτικών του σχολείου μας σε σεμινάρια.

Μπορείτε να δείτε την παρουσίαση με τις δραστηριότητες και εφαρμογές που συζητήθηκαν εδώ.

Δείτε παρακάτω ένα βίντεο από τη συμμετοχή των εκπαιδευτικών του σχολείου μας στο σεμινάριο στην Κροατία.