«Να οδηγείς όπως θες να οδηγώ εγώ, όταν θα μεγαλώσω» – Γ΄τάξη

Την Πέμπτη 21 Μαρτίου 2019, οι μαθητές της Γ΄τάξης επισκέφθηκαν το Πάρκο Κυκλοφοριακής Αγωγής ” Πάνος Μυλωνάς”.

Οι μικροί μαθητές πήραν μέρος στη θεματική δράση με τίτλο «ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ» που ήταν αφιερωμένη από το Ι.Ο.ΑΣ. «Πάνος Μυλωνάς» και τη ΓΕΦΥΡΑ Α.Ε. στην Περιφερειακή Ημέρα Οδικής Ασφάλειας Δυτικής Ελλάδας.
Το αντικείμενο της επιμορφωτικής δράσης ήταν η παρακολούθηση της οδηγικής συμπεριφοράς των γονέων από τα παιδιά τους και η συνεισφορά που αυτά μπορούν να έχουν μέσα από τις παρατηρήσεις τους προς εκείνους.

Στόχος της επίσκεψης ήταν να συνειδητοποιήσουν οι μικροί μαθητές τις δυσκολίες και τους κινδύνους που ελλοχεύουν κατά την οδήγηση στον δρόμο και κατ΄επέκταση την προσοχή και την ετοιμότητα που οφείλουν να επιδεικνύουν.