Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Στο πλαίσιο του φετινού εορτασμού της Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού και με στόχο τα παιδιά να υιοθετήσουν ένα πιο δραστήριο τρόπο ζωής με τη συμμετοχή τους σε ποικίλα είδη αθλητικών δράσεων, την Δευτέρα 2 Οκτωβρίου 2017, πραγματοποιήθηκαν στο χώρο του σχολείου μας αθλητικές και κινητικές δραστηριότητες και διοργανώθηκε επίδειξη ολυμπιακών αθλημάτων από επίλεκτους αθλητές (τένις, τάε κβον ντο). Την ίδια ημέρα όλοι οι μαθητές επισκέφθηκαν τις εγκαταστάσεις του αθλητικού κέντρου «Three Action», όπου έπαιξαν ποδόσφαιρο, μπάσκετ, βόλεϊ και σκουός. Ευχαριστούμε την οικογένεια του ThreeActionγια την υποδοχή και την φιλοξενία. Την ιδιαίτερα επιτυχημένη αυτή ημέρα διοργάνωσε ο γυμναστής του σχολείου μας κος Σταύρος Γεράνιος σε συνεργασία με τη γυμνάστρια κα Μαρία Μισαηλίδη.