Η Χριστουγεννιάτικη γιορτή μας

Σήμερα, 23 Δεκεμβρίου 2015, πραγματοποιήθηκε στο αμφιθέατρο του σχολείου μας η χριστουγεννιάτικη γιορτή που οργάνωσαν και παρουσίασαν τα 2 τμήματα της Α’ τάξης. Οι μικροί μαθητές και μαθήτριες ντυμένοι με στολές αγγέλων, μάγων, ξωτικών, Αη Βασίλη κ.α. εντυπωσίασαν με τις εμφανίσεις τους στη σκηνή και τις απαγγελίες τους στα σκετσάκια που είχαν ετοιμάσει και στα τραγούδια που είχαν μάθει. Την όμορφη και συγκινητική εκδήλωση παρακολούθησαν όλοι οι μαθητές του σχολείου μας, οι εκπαιδευτικοί και πολλοί γονείς μαθητών μας. Την επιμέλεια της γιορτής είχαν η δασκάλα Κωσταγιαννακοπούλου Βιβή, ο δάσκαλος Παπαδούρης Γεράσιμος, ο μουσικός Κατσώλης Νίκος, ο δάσκαλος θεατρικής αγωγής Μπάκας Φίλιππος και ο δάσκαλος πληροφορικής Χουλιάρας Σπύρος.
Ευχόμαστε σε όλους ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ!