Η γιορτή της 28ης Οκτωβρίου

Στις 27 Οκτωβρίου 2015, στο αμφιθέατρο του σχολείου μας, πραγματοποιήθηκε εορταστική εκδήλωση για την επέτειο του “ΟΧΙ” του 1940. Οι μαθητές της Δ’ τάξης απήγγειλαν ποιήματα, έπαιξαν σκετς και τραγούδησαν για να τιμήσουν την ιστορική επέτειο και να θυμίσουν στους υπόλοιπους μαθητές μας τα γεγονότα εκείνης της ηρωικής εποχής για την Ελλάδα. Τους μαθητές της Δ’ τάξης παρακολούθησαν και χειροκρότησαν μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικοί του σχολείου μας. Την επιμέλεια της εκδήλωσης είχαν οι δάσκαλοι των δύο τμημάτων της Δ’ τάξης, Παπαδούρης Παναγιώτης και Ζάκας Νικόλαος, την σκηνοθετική επιμέλεια είχε ο θεατρολόγος Μπάκας Φίλιππος και υπεύθυνος για την μουσική και τα τραγούδια ήταν ο μουσικός Κατσώλης Νίκος.