Εορτασμός της 17ης Νοεμβρίου

Σήμερα το πρωί πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας ο εορτασμός για την 17η Νοέμβρη 1973. Οι μαθητές της Ε΄ τάξης μας παρουσίασαν το χρονικό των γεγονότων με αφήγηση, δραματοποιημένα κείμενα και ποιήματα. Ο δάσκαλος Φερτάκης Αθανάσιος μίλησε για τη σημασία της πράξης εκείνης, ενώ η χορωδία του σχολείου μαζί με τους μαθητές της Ε΄ τάξης τραγούδησαν επετειακά τραγούδια που έπαιξε στο πιάνο ο Νίκος Κατσώλης. Την θεατρική επιμέλεια είχε αναλάβει η Ρούσα Μπαλασοπούλου, ενώ τα βίντεο και τις εικόνες πρόβαλε ο Σπύρος Χουλιάρας. Την όλη οργάνωση της γιορτής είχαν οι δάσκαλοι Αθανάσιος Φερτάκης και Αθανάσιος Πιζολίνας. Οι γονείς και οι μαθητές μας, παρακολούθησαν συγκινημένοι την εκδήλωση και στο τέλος έψαλαν όλοι μαζί τον εθνικό ύμνο.