Bazaar βιβλίου

Το σχολείο μας διοργανώνει Χριστουγεννιάτικο Bazaar βιβλίου και θα θέλαμε τη συνδρομή όλων των μαθητών και γονέων του σχολείου. Εάν στο σπίτι έχετε βιβλία που δεν τα διαβάζετε πλέον, μπορείτε να τα φέρετε στο σχολείο για να πουληθούν στο Bazaar σε συμβολικές τιμές. Τα έσοδα από το Bazaar θα διατεθούν ως δωρεά στο Χαμόγελο του Παιδιού αλλά και για την αγορά και εγκατάσταση εξοπλισμού του σχολείου (projectors, smartboards κ.α.). Όσα βιβλία δεν πουληθούν, θα εμπλουτίσουν το αναγνωστήριο του σχολείου μας.

Μπορείτε να φέρετε βιβλία για όλα τα ενδιαφέροντα! Για παιδιά, νέους, μεγάλους, ακόμα και μαγειρικής ή κατασκευών!

Τα βιβλία μπορούν να τα φέρουν οι μαθητές στο σχολείο την Παρασκευή 14 και Δευτέρα 17-12-2018, ενώ το Bazaar θα λειτουργήσει από τη Δευτέρα 17-12-2018 (ημέρα παράδοσης της βαθμολογίας) εώς την Παρασκευή 21-12-2018 τις ημέρες και ώρες λειτουργίας του σχολείου.

Είναι μια ευκαιρία για τα παιδιά να νιώσουν τη χαρά της δωρεάς προσφέροντας κάτι που τους ανήκει, να αποκτήσουν νέα βιβλία σε συμβολικές τιμές, αλλά και να ενισχυθεί ένας μεγάλος φορέας προστασίας των παιδιών και το σχολείο μας.

Ελπίζουμε στην ανταπόκρισή σας.