Επίσκεψη στην Χριστιανική Εστία και στην Αγία Σκέπη

Την Δευτέρα 11 Δεκεμβρίου οι μαθητές των τμημάτων Γ1΄, Δ2΄ και Ε΄ επισκέφθηκαν τη Χριστιανική Εστία Πατρών και παρακολούθησαν χριστουγεννιάτικο πρόγραμμα που περιελάμβανε επίκαιρη προβολή, παραδοσιακά έθιμα, τραγούδια, διαγωνισμούς, διαδραστικά παιχνίδια, κατασκευές προσεγγίζοντας βιωματικά το μήνυμα της εορτής των Χριστουγέννων. Στη συνέχεια επισκέφθηκαν τη Μονάδα Φροντίδας Ηλικιωμένων «Η ΑΓΙΑ ΣΚΕΠΗ», τραγούδησαν με θέρμη και ενθουσιασμό στους ηλικιωμένους συνανθρώπους μας χριστουγεννιάτικα τραγούδια με τη συνοδεία πιάνου από τον μουσικό του σχολείου μας, τους χάρισαν χριστουγεννιάτικες κάρτες και γλυκίσματα εκδηλώνοντας τον σεβασμό και την αγάπη τους στους φιλοξενούμενους στο Ίδρυμα, απαλύνοντας για λίγο τη μοναξιά τους. Έδωσαν και πήραν αγάπη και ζεστασιά και έφυγαν απόλυτα ικανοποιημένοι και ιδιαίτερα ενθουσιασμένοι.