Η αρπαγή της πριγκίπισσας Αιώρας

Οι μαθητές της ΣΤ΄ τάξης ετοίμαζαν όλη τη σχολική χρονιά το θεατρικό έργο “Η αρπαγή της πριγκίπισσας Αιώρας” του Πασχάλη Τσαρούχα. Στις 13 Ιουνίου παρουσίασαν το έργο στο αμφιθέατρο του σχολείου μας μπροστά σε όλους τους μαθητές, ενώ στις 14 Ιουνίου το απόγευμα έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους στη θεατρική σκηνή του θεάτρου “Επίκεντρο” και καταχειροκροτήθηκαν από τους γονείς τους, τον Πασχάλη Τσαρούχα που ήρθε από την Αθήνα για να τους δει και όλο το κοινό του κατάμεστου θεάτρου. Τη σκηνοθετική επιμέλεια και τα σκηνικά είχαν αναλάβει οι δάσκαλοί τους Νίκος Μακροδήμος και Βρεττός Κολύρης, ενώ ειδικά για την παράσταση ο μουσικός του σχολείου Νίκος Κατσώλης έγραψε και έπαιξε στο πιάνο 11 όμορφες μελωδίες τις οποίες τραγούδησαν τα παιδιά στη σκηνή. Όλα ήταν εξαιρετικά επιτυχημένα και η παράσταση θα μείνει μια αξέχαστη εμπειρία σε μαθητές και γονείς. Συγχαρητήρια σε όλους και καλό καλοκαίρι!