Αποχαιρετισμός της Στ΄ τάξης από την Α΄ τάξη

Στην αρχή της σχολικής χρονιάς, κάθε μαθητής και μαθήτρια της Στ΄ τάξης είχε “υιοθετήσει” έναν μαθητή ή μαθήτρια της Α΄τάξης. Η σχέση προστασίας μεταξύ μικρών και μεγάλων μαθητών συνεχίστηκε με επιτυχία όλον τον χρόνο. Στις 13 Ιουνίου 2017, μετά από την επιτυχημένη παράσταση της Στ΄ τάξης “Η αρπαγή της πριγκίπισσας Αιώρας”, οι μαθητές της Στ΄ τάξης και οι μαθητές της Α΄ τάξης παρέμειναν στο αμφιθέατρο του σχολείου και αντάλλαξαν καρτούλες με συμβουλές, ευχές και ευχαριστίες. Μια μαθήτρια της έκτης τάξης μίλησε εκ μέρους όλων των μεγάλων μαθητών για τους μικρούς μαθητές και τη συνέχεια της φοίτησής τους στο σχολείο, ενώ οι μικροί μαθητές ευχαρίστησαν τους μεγάλους με μια αγκαλιά και ένα μεγάλο ευχαριστώ. Αρκετές από τις καρτούλες διαβάστηκαν στο μικρόφωνο και προκάλεσαν συγκίνηση στους παρευρισκόμενους γονείς με την ειλικρίνεια και την ευαισθησία τους. Μικροί και μεγάλοι μαθητές αποχαιρετίστηκαν και ευχήθηκαν καλό καλοκαίρι και καλή συνέχεια στις σπουδές τους.