Εκδηλώσεις για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 27-10-2017 θα πραγματοποιηθεί εορταστική εκδήλωση για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940 από τους μαθητές της Δ΄ τάξης στο αμφιθέατρο του σχολείου μας. Όλοι οι μαθητές θα προσέλθουν κανονικά στις 08.15 π.μ. Η εκδήλωση θα ολοκληρωθεί στις 09.45 π.μ. Την ημέρα αυτή το ολοήμερο τμήμα του σχολείου δεν θα λειτουργήσει. Παρακαλούνται οι γονείς να μεριμνήσουν για την έγκαιρη αποχώρηση των μαθητών από το σχολείο.

Επίσης, σας ενημερώνουμε ότι το Σάββατο 28η Οκτωβρίου το σχολείο μας θα συμμετάσχει με τους μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης στην παρέλαση για τον εορτασμό της Εθνικής μας επετείου. Σας καλούμε όλους στην παρέλαση για να καμαρώσουμε και χειροκροτήσουμε τα παιδιά μας.

Από τον Σύλλογο Διδασκόντων