Διακρίσεις μαθητών μας στα μαθηματικά

Στις 5 Ιουνίου 2016, στο 6ο Γενικό Λύκειο Πατρών, η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία βράβευσε τους μαθητές των δημοτικών σχολείων της Αχαΐας, οι οποίοι διακρίθηκαν στον 10ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό “Παιχνίδι και Μαθηματικά”. Το σχολείο μας συμμετείχε στον διαγωνισμό, όπως κάθε χρόνο, δίνοντας ευκαιρίες στους μαθητές μας να αναδείξουν τις κλίσεις τους και να δοκιμάσουν τις δυνάμεις τους στην επιστήμη των Μαθηματικών. Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν και παρέλαβαν τον έπαινό τους, από τα χέρια της διευθύντριας του σχολείου μας Αγγελικής Πολυδώρου, οι μαθητές οι οποίοι διακρίθηκαν και ήταν: από τη Στ’ τάξη η Φερτάκη Ελευθερία, ο Τράκας Παναγιώτης, ο Σπυρούλιας Κωνσταντίνος, ο Γαρδικιώτης Πέτρος και από την Ε’ τάξη ο Τζώλος Γρηγόρης.