Ο κος Καραντζής Ιωάννης στο σχολείο μας

Την Τετάρτη 21 Ιανουαρίου 2015, στις 6.30μμ πραγματοποιήθηκε στο αμφιθέατρο του σχολείου μας, ανοιχτή εκδήλωση για γονείς και εκπαιδευτικούς με θέμα “Η μελέτη των μαθητών στο σπίτι”. Κεντρικός ομιλητής της εκδήλωσης ήταν ο καθηγητής του Παιδαγωγικού Τμήματος του Πανεπιστημίου Πατρών κος Καραντζής Ιωάννης, ο οποίος με την πλούσια εμπειρία του από όλες τις βαθμίδες της εκπαίδευσης (δάσκαλος, διευθυντής σχολείου, σχολικός σύμβουλος, καθηγητής πανεπιστημίου) ανέλυσε το θέμα σε βάθος, έδωσε παραδείγματα, πρότεινε λύσεις και κέρδισε το ακροατήριο με την αμεσότητα και τον καθαρό του λόγο. Την εκδήλωση παρακολούθησε ο Σχολικός Σύμβουλος κος Αγγελόπουλος Ηρακλής, ο οποίος έκανε και χρήσιμες παρεμβάσεις, καθώς και αρκετοί γονείς και εκπαιδευτικοί του σχολείου μας. Ευχαριστούμε τον κύριο Καραντζή για την προσφορά του και τη στήριξή του στο σχολείο μας και στο παιδαγωγικό μας έργο.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 50ου Δημοτικού Σχολείου