Ενημέρωση για την αιμοδοσία

Σήμερα στο σχολείο μας πραγματοποιήθηκε μια εκδήλωση για την εθελοντική αιμοδοσία. Ομιλητές στην εκδήλωση ήταν η κα Κ. Θεοδωρή (Διευθύντρια της Αιμοδοσίας του νοσοκομείου Αγ. Ανδρέα), ο κος Λ. Πολυκρέτης (αντιπρόεδρος του Συλλόγου Αιμοδοτών του Καραμανδάνειου νοσοκομείου) και ο κος Κ. Συνοδινός (μέλος του Συλλόγου Αιμοδοτών). Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε σε δύο μέρη. Στο πρώτο μέρος ενημερώθηκαν οι μαθητές των Δ-Ε και ΣΤ τάξεων και στο δεύτερο μέρος οι μαθητές των Α-Β και Γ τάξεων του σχολείου μας. Οι ομιλητές έδειξαν ψηφιακό υλικό, ενημέρωσαν τους μαθητές για τη σπουδαιότητα και την αναγκαιότητα της αιμοδοσίας και απάντησαν στις πολλές ερωτήσεις των μαθητών μας. Η εκδήλωση έκλεισε με δύο τραγούδια, κοινωνικής ευαισθητοποίησης,που τραγούδησαν οι μαθητές της Δ’ τάξης με την καθοδήγηση του μουσικού του σχολείου μας κου Νίκου Κατσώλη.